Jak dbać o rzęsy?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Nasze oczy przykuwają najwięcej uwagi naszego rozmówcy poprzez kontakt wzrokowy. Poza tym znajdują się w centralnym punkcie naszej twarzy. Będąc kobietą, pragniemy podkreślać nasze atuty, a szczególnie zależy nam na powabnym spojrzeniu. Nieważne jak będą piękne oczy, jeśli nie zadbamy o ich oprawę nie będą tak piękne jakby w rzeczywistości mogły być. Dlatego w niniejszym artykule odpowiemy na pytanie jak dbać o rzęsy.

Jaki jest sposób na zdrowe, gęste i długie rzęsy?

Jak o wszystko taki o rzęsy trzeba dbać. Kiedy o nie nie dbamy zaczynaja mieć skłonności do wypadania. Dlatego najlepszą metodą jest odżywianie je różnymi drogeryjnym lub aptecznymi odżywkami, czy też używaniem serum do rzęs albo też korzystaniem z innych kosmetyków do pielęgnacji rzęs. Bardzo dobrym babcinym sposobem jest korzystanie z dobrodziejstw olejku rycynowego na rzęsy, który pierwotnie miał zastosowanie przeczyszczające organizm. Jednak po dłuższym użyciu olejku rycynowego można stwierdzić, że rzęsy mniej wypadają, są dłuższe i gęstsze.

Pielęgnacja rzęs – czego unikać?

Najważniejsze, czego nie powinnyśmy stosować to henna na rzęsy, która ma je zabarwić. Dlaczego henna jest niekorzystna dla naszych rzęs. Przede wszystkim korzystanie z tego typu zabiegów jest nie warte niszczenia swoich rzęs, chociażby ze względu na fakt, że efekt utrzymuje się maksymalnie trzy tygodnie, a później zostaje całkowicie wypłukany przez wodę lub płyn do demakijażu – codziennego użytku. Jeśli jednak korzystaliśmy z henny lub robiliśmy inne bardzo inwazyjne zabiegi na nasze rzęsy typu doczepianie kępek rzęs lub doczepianie metoda 1:1 lub 1:2 czy co daje teatralny wygląd metoda 1:3 to nasze naturalne rzęsy zostały znacząco osłabione. Mogą one wtedy wypadać, łamać się, stają się rzadsze i krótsze, przez co gorzej zaczynają wyglądać. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy użycie oleju kokosowego, który świetnie łagodzi wszelkiego typu podrażnienia po różnych zabiegach. Olej kokosowy możemy również używać po demakijażu oczu codziennie wieczorem, to bardzo wzmocni cebulki rzęs przez co staną się one mocniejsze, zdrowsze i bardziej odporne na wypadanie. Warto również, pamiętać aby oduczyć się odruchu przecierania oczu czy pocierania, ponieważ to również osłabia rzęsy i powoduje ich nadmierne wypadanie. Dlatego, jeżeli pragniemy mieć zdrowe i zadbane wachlarze rzęs, powinniśmy zwracać uwagę na to czym wykonujemy demakijaż oczu, czy płyn który do tego wykorzystujemy nie jest na bazie sztucznych składników, które osłabiają nasze rzęsy oraz nie powinnyśmy jak już wcześniej zostało wspomniane korzystać z zabiegów, które finalnie niszczą nasze rzęsy. Wszelkiego typu doczepianie sztucznych rzęs jest nie wskazane, ponieważ osłabia i obciąża taki zabieg naturalne rzęsy. Ponadto powinniśmy pielęgnować rzęsy za pomocą dobrodziejstw jakie niosą za sobą różnego rodzaju kosmetyki odżywka czy serum do rzęs jest jednym z najbardziej odpowiednich i wskazanych do pielęgnacji specyfikiem. Poza tym sprawdzają się, również oleje (wyżej opisane) rycynowy i kokosowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przemysł odzieżowy – jak powstaje ubranie
/
Przemysł odzieżowy – jak powstaje ubranie
Przemysł odzieżowy to jedna z największych gałęzi przemysłu na świecie. Produkcja odzieży obejmuje wiele etapów, od projektowania, poprzez dobór materiałów i wyrobu tkanin, aż po szycie i dystrybucję gotowych produktów. W artykule przedstawimy poszczególne etapy produkcji odzieży oraz wpływ przemysłu odzieżowego na środowisko.
Historia i innowacje w zegarkach Cartier
/
Historia i innowacje w zegarkach Cartier
Cartier, synonim luksusu i niezrównanej jakości, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek jubilerskich i zegarmistrzowskich na świecie.
Bezrękawniki – Stylowa i wszechstronna warstwa odzieży
/
Bezrękawniki – Stylowa i wszechstronna warstwa odzieży
Bezrękawniki, popularne w świecie mody, to wszechstronne i niezwykle praktyczne elementy garderoby.