VR fitness – trening jak z Matrixa!

/
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając alternatywy dla klasycznych zajęć fitness czy treningu na siłowni i chcąc w ciekawy sposób spędzić czas, warto zainteresować się aktywnością nowej generacji, jaką jest VR fitness. Chcesz w kilka chwil przenieść się do wirtualnego świata, a przy okazji spalić trochę kalorii? Virtual Reality Fitness Games to coś w sam raz dla Ciebie!

VR fitness – co to takiego?

Na czym polegają niezwykle popularne w ostatnim czasie gry typu Virtual Reality Fitness Games? Najprościej można je opisać jako wirtualne gry sportowe, które polegają na poruszanie się w specjalnych goglach zakładanych na twarz i wykonywanie określonych poleceń. Pozwalają przenieść się do innego świata bez konieczności wychodzenia z domu.

Jaki sprzęt jest niezbędny do tego, aby rozpocząć swoją przygodę z VR fitnessem? W tym celu należy się zaopatrzyć w konsolę PlayStation 4, wspomniane powyżej gogle VR oraz specjalną kamerę. Niekiedy dodatkowo potrzebne mogą być także specjalne kontrolery move pod postacią pałeczek o długości 20 centymetrów, które trzyma się w rękach podczas gry. Co ciekawe, część gier typu VR Fitness jest kompatybilnych z komputerami stacjonarnymi. Chodzi tutaj o produkty marki Oculus Rift, w ofercie której znajdują się specjalne gogle i czujniki ruchu, które zakłada się na nadgarstki. Innymi markami specjalizującymi się w produkcji oprogramowania do VR fitness są Windows Mixed Reality oraz HTC Vine.

Na sklepowych półkach można spotkać się z różnego rodzaju grami typu VR fitness. Dzieli się je na kilka kategorii. Do wyboru mamy między innymi gry taneczne, fabularne, drużynowe, zręcznościowe, takie jak gra w golfa czy strzelanie z łuku oraz gry sportowe, typu sporty zimowe, tenis, boks czy trening fitness.

Z jakimi wydatkami należy się liczyć chcąc rozpocząć swoją przygodę z Virtual Reality Fitness Games? Wszystko zależy tutaj od marki oraz danego rozwiązania. Za zestaw do PlayStation 4 zapłacimy około 1300 złotych, a za komplet firmy Oculus Rift – 2000 złotych.

Jakie możliwości daje VR fitness?

Dlaczego warto już dziś rozpocząć swoją przygodę z VR fitness? Użytkownik ma tutaj możliwość dopasowania intensywności ćwiczeń do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo każda z gier ma swoją własną ścieżkę progresu. Gry typu VR fitness pozwalają również dobrać grę do upodobań gracza. Każda z nich stymuluje stosowne partie ciała. Przykładowo, chcąc wyrzeźbić uda i pośladki, warto spróbować swoich sił w jednej z gier narciarskich. Znacząca część gier VR fitness ma niezwykle praktyczną funkcję licznika kalorii spalanych w czasie wysiłku. Sprawia to, że użytkownik wie dokładnie, jak intensywny był jego trening. Gry tego typu wyposażone są również w opcję monitoringu progresu, jaki zachodzi w czasie danej gry. Znacząco motywuje to do wytężonego wysiłku i kolejnych treningów.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Rezultaty osiągane podczas gier typu VR fitness uzależnione są od szeregu czynników, takich jak rodzaj gry czy zaangażowanie użytkownika. Dla przykładu, w czasie 1 godziny gry typu fitness można spalić nawet 500 kalorii. Tego typu rozgrywka to znakomita alternatywa dla tradycyjnych zajęć na siłowni, w szczególności w dobie pandemii. W ten sposób, bez konieczności wychodzenia w domu, w przyjemny sposób można zgubić zbędne kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę. To jednak nie wszystko. Grając w gry VR fitness znacząco poprawimy swoją kondycję fizyczną, zwiększymy sprawność oraz zwinność.

Zalety i wady Virtual Reality Fitness Games

Jakie są główne atuty gier VR? Jak już zostało wspomniane, to świetny sposób na niestandardowe spędzenie wolnego czasu – czy to w pojedynkę, czy z drugą połówką albo w gronie przyjaciół. Stanowią połączenie przyjemnego z pożytecznym. Co więcej, gry VR fitness nie wymagają dodatkowego specjalistycznego sprzętu. Jeżeli chodzi natomiast o ich wady, można zaliczyć do nich wysoką cenę oraz to, że trzeba posiadać sprzęt, np. konsolę.

VR FITNESS MACHINES

Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości wprowadzamy do treningu zupełnie nową jakość, aby dostarczyć wam wyjątkowych doznań oraz sprawić, by dobrze znane ćwiczenia przybrały nowego, futurystycznego wyrazu.🥇

Nasze autorskie aplikacji VR, dedykowane różnym formą treningowym, zapewnią elementy rozrywki i sprawią, że każda wizyta u nas będzie jedyna w swoim rodzaju.👌😎

Jazda na rowerze 🚴‍♀️ może zamienić się w latanie ptakiem🦅 albo jednorożcem 🦄, jazdę na koniu🐴, a może ktoś z was woli pojeździć czołgiem❓😃. A co powiecie na wiosłowanie na ergometrze jako strażak👨‍🚒 gaszący pożar budynku🔫❓😃.

Trenujemy💪, zrzucamy zbędne kilogramy🔥, budujemy mięśnie🏋️‍♂️, poprawiamy kondycję🤸, a przy tym wszystkim dobrze się bawimy, dzięki technologiom dostępnym w Virtual Gym❗️

🔥🔥 Ciekawi? Gotowi na wycisk? 🔥🔥
⬇️⬇️⬇️
Piszcie, dzwońcie, rezerwujcie!
📞729-911-117
📌Łódź, Piotrkowska 120

Opublikowany przez Virtual Gym Piątek, 24 lipca 2020

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrze dobrać odżywki i suplementy do swojego planu treningowego?
/
Jak dobrze dobrać odżywki i suplementy do swojego planu treningowego?
Dowiedz się, jak dobrze dobrać odżywki i suplementy do swojego planu treningowego. Praktyczne porady od ekspertów, które pomogą Ci w maksymalizacji efektów treningów.
Czy objawy zespołu Aspergera, autyzmu i borderline mogą się przenikać?
/
Czy objawy zespołu Aspergera, autyzmu i borderline mogą się przenikać?
Analiza stopnia interakcji objawów zespołu Aspergera, autyzmu i borderline. Odkryj, jak powiązane symptomy mogą wpływać na codzienne życie.
Endodoncja: Ratunek dla Twojego uśmiechu
/
Endodoncja: Ratunek dla Twojego uśmiechu
Endodoncja: Ocal swoje zęby i ciesz się pięknym uśmiechem! Ratunek dla Twojego zdrowia jamy ustnej.