Funkcjonalne dodatki, które pomogą Ci utrzymać fryzurę w ryzach podczas treningu!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nieodpowiednie upięcie włosów może okazać się wyjątkowo trudną przeszkodą podczas treningu, dlatego warto wiedzieć, które dodatki najlepiej sprawdzą się przy sportowej fryzurze. 

Gumka do włosów i wsuwki 

Pierwszym i najważniejszym dodatkiem, którego nie powinno zabraknąć w torbie na trening, jest gumka do włosów. Dobre upięcie solidną gumką przetrwa nawet najbardziej intensywne ćwiczenia. Dzięki temu możesz nie tylko związać włosy w tradycyjny koński ogon czy luźny kok na czubku głowy, ale także fikuśny warkocz.

Wsuwki ułatwiają zabezpieczenie krótkich włosów, szczególnie grzywki, która podczas ćwiczeń może opadać na twarz. Akcesoria te przydają się także przy upięciu koka, tak by zabezpieczyć go przed ewentualnym zniszczeniem. Wsuwki są bardzo delikatne, dlatego przy wyjmowaniu nie wyrywają włosów, a dzięki różnym długościom można je idealnie dopasować do długości włosów i sposobu upięcia.

Sportowe opaski do włosów 

Kolejnym dodatkiem, który świetnie sprawdza się na siłowni, jest sportowa opaska do włosów. Dodatek ten został stworzony z myślą o włosach podczas wysiłku fizycznego. Opaski wykonane są ze specjalnego materiału, który nie ześlizguje się ze włosów, a jedynie blokuje je przed wypadaniem.

Sportowe opaski do włosów dostępne są w kilku rozmiarach. Najpopularniejsze — cienkie — świetnie sprawdzają się na siłowni oraz latem. Materiał wykonania zapewnia oddychalność i nie przepuszcza wilgoci, dzięki czemu można swobodnie ćwiczyć.

Drugim popularnym wariantem jest nieco szersza opaska, która nachodzi także na uszy. Ten model najlepiej używa się podczas ćwiczeń na otwartych przestrzeniach, w szczególności w zimne i wietrzne dni.

Czapki z daszkiem 

Nieodłącznym elementem ubioru sportowego są także czapki z daszkiem. Oprócz estetycznego aspektu czapki, akcesorium to jest także bardzo przydatnym dodatkiem podczas treningu w słoneczne dni. Daszek daje cień, chroni skórę przed szkodliwym działaniem światła słonecznego i zmniejsza uczucie słonecznego oślepienia.

W bardziej upalne dni alternatywą mogą być same daszki, które najczęściej można zobaczyć na głowie tenisistów grających w pełnym słońcu. Daszki szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku kobiet, które mogą  swobodnie ułożyć kitkę i zabezpieczyć resztę włosów wsuwkami.

Bandana 

Ostatnim sprawdzonym dodatkiem, który można wykorzystać do upięcia włosów przed treningiem, jest bandana. Szeroki wybór pozwala nie tylko dopasować idealny rozmiar, kolor, wzór i estetykę, ale także sam sposób wiązania. Klasyczne bandany najlepiej wiąże się w formie opaski na włosy z upięciem na czubku głowy. Dodatkowo można zabezpieczyć ja przed zsuwaniem z głowy wsuwkami, spinając materiał z włosami. Na rynku odzieży sportowej dostępne są również bandany sportowe, przygotowane z wodoodpornych materiałów, nieprzepuszczających wilgoci. Można je wiązać jak tradycyjne chusty na głowę, zasłaniając niemal całe włosy.

Zdj. główne: Alexandra Tran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastrzyki do oka – jak działają i co mogą leczyć
/
Zastrzyki do oka – jak działają i co mogą leczyć
Dowiedz się więcej o zastrzykach do oka, ich funkcjonowaniu oraz chorobach, które są w stanie skutecznie leczyć.
Nuty zapachowe w perfumach dla mężczyzn
/
Nuty zapachowe w perfumach dla mężczyzn
Podstawą stworzenia zapachu dla perfum jest odpowiednie dobranie nut zapachowych. Wyróżnia się trzy podstawowe: głowy, serca i głębi (bazę). Poszczególne stanowią kompozycję, która daje się wyczuć za pomocą węchu po pewnym czasie od zaaplikowania perfum.
Jak wybrać idealny model dla twojego projektu krawieckiego – przewodnik dla początkujących
/
Jak wybrać idealny model dla twojego projektu krawieckiego – przewodnik dla początkujących
Zastanawiasz się jak dopasować odpowiedni model krawiecki do twojego projektu? Ten przewodnik dla początkujących krawców przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces wyboru, odpowiednio do Twojego poziomu zaawansowania i potrzeb.