Bransoletki z kamieniami – najciekawsze propozycje projektantów na wiosnę i lato

Bransoletki z kamieniami – najciekawsze propozycje projektantów na wiosnę i lato

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kobiety lubiące biżuterię z kamieniami w tym sezonie mają ogromny wybór. Mogą one znaleźć bransoletki wykonane z rozmaitych kamieni, z ozdobami lub bez. Na które bransoletki z kamieniami warto jest zwrócić uwagę? Jak wybrać odpowiednie ozdoby dla siebie?

Stylowe bransoletki z szarego jaspisu

Gdy zależy nam na bransoletce eleganckiej, stylowej, a jednocześnie nie rzucającej się nadmiernie w oczy – rozważmy zakup biżuterii wykonanej z szarego jaspisu i wysokogatunkowej stali szlachetnej. Bransoletka tego typu jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż każdy kamień ją tworzący jest inny. Uroku biżuterii dodaje stalowa ozdoba w postaci węzła.

Jaspis to według znawców tematyki kamieni to kamień posiadający właściwości wyciszające, ułatwiające kontakty z ludźmi, łagodzący konflikty. Noszenie go przy skórze ułatwia zachowanie wewnętrznej harmonii. Zwolennicy litoterapii uważają, że kamień ten pomaga w łagodzeniu dolegliwości związanymi z nerkami lub wątrobą.

Bransoletki z motywami religijnymi

W tym sezonie bardzo modne są bransoletki damskie z motywami religijnymi. Warto podkreślić, że motywy religijne to nie tylko krzyże i medaliki. Możemy zdecydować się również na bransoletkę zdobioną głową Buddy. Biżuteria ta wykonana jest z liliowego anhydrytu i wysokogatunkowej stali chirurgicznej. Niektórzy wierzą, że anhydryt to kamień o właściwościach leczniczych i magicznych. Kamień ten ma wspomagać równowagę psychiczną, pomagać w regulacji gospodarki wodnej, zmniejszać stany zapalne, regulować pracę tarczycy, usprawniać przepływ energii w organizmie.

Kupując bransoletkę z anhydrytami musimy zdawać sobie sprawę, że kamienie te są wrażliwe na niszczące działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu ważne jest, żeby obchodzić się z nimi ostrożnie.

Uniwersalna i ponadczasowa bransoletka z onyksami

Jeżeli zależy nam na biżuterii uniwersalnej, pasującej do wszystkich naszych stylizacji, a dodatkowo ponadczasowej – koniecznie rozważmy zakup bransoletki wykonanej z czarnych onyksów i stali szlachetnej. Ozdoba posiada prostokątną blaszkę, na której można wykonać grawer.

Onyks przez znawców kamieni nazywany jest kamieniem mądrości, siły i mocy. Noszenie tego kamienia ma wzmacniać układ nerwowy, wzmacniać odporność, pomagać w utrzymaniu równowagi psychicznej i fizycznej.

Efektowna biżuteria z białymi agatami

Kobiety, którym zależy na biżuterii podkreślającej opaleniznę i pasującej do wielu stylizacji – powinny rozważyć zakup bransoletki z białymi agatami, ozdobami ze srebrnej stali szlachetnej i efektownym chwostem.

Agat nazywany jest kamieniem miłości i wierności, a jego regularne noszenie może mieć pozytywny wpływ na równowagę fizyczną i emocjonalną.

Bransoletka jest długa, składająca się z 3 warstw, posiada magnetyczne zapięcie. Możliwe jest noszenie jej w formie naszyjnika.

Jak wybrać odpowiednią bransoletkę z kamieniami naturalnymi?

Jeżeli wierzymy w moc kamieni naturalnych, kupując bransoletkę z kamieniami nie powinnyśmy kierować się wyłącznie modą. Znacznie ważniejsze jest, żeby biżuteria się nam podobała, a wybrane kamienie miały na nas pozytywny wpływ.

Ważne jest także, żeby biżuteria pasowała do większości naszych stylizacji. W przypadku zakupu bransoletki z grawerem należy dokładnie przemyśleć treść napisu – powinien mieć on dla nas osobiste znaczenie. Gdy mamy alergię na metal, a podobają się nam bransoletki z kamieniami, które posiadają metalowe elementy – koniecznie upewnijmy się, że są one wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Fot.: materiał Klienta

Powiązane posty

Napisz komentarz

Beautydasg